Chile a Peru: Latinskou Amerikou s českým průvodcem Zájezdy Chile, Peru - Luxusní dovolená

marco-polo.cz
Kontaktujte svého odborného konzultanta +420 241 718 646
marco polo na facebooku
afrika afrika afrika afrika

ZÁJEZDY - Chile, Peru

název zájezdu: Chile a Peru: Latinskou Amerikou s českým průvodcem


Země:
 
Chile, Peru
Typ zájezdu: Poznávací
Podtyp zájezdu: za historií, za přírodou
Ubytování: Altiplanico Atacama
Strava: Se snídaní, Dle programu
Nástupní země: Chile
Nástupní místo: Santiago
Začátek zájezdu: 02.05.2018
Konec zájezdu: 13.05.2018
Počet nocí: 11
Průvodce: Česky hovořící
Typ dopravy: pravidelná letecká linka
Doba dopravy: 0
Cena: 
95 990,- KčCena za osobu ve dvoulůžkovém pokoji - velmi kvalitní 3* hotely
23 590,- KčPříplatek za vybrané luxusní 4* hotely
22 000,- KčDálková letenka Praha - Santiago // Lima - Peru (ekonomická třída) od cca.:
62 000,- KčDálková letenka Praha - Santiago // Lima - Peru (business třída) od cca.:
21 600,- KčRozšíření: 5 nocí v Karibiku - ostrov Aruba, vč. letenkek / 3* hotel se snídaní od
32 700,- KčRozšíření: 5 nocí v Karibiku - ostrov Aruba, vč. letenkek / 4* hotel se snídaní od

Cena zahrnuje:
 
* vnitrostátní letenky na trase Santiago - Atacama - Cusco - Lima
* letištní poplatky a palivové příplatky
* veškeré transfery a dopravu v Chile a Peru
* přepravu vlakem: Posvátné údolí - Aguas Calientes (Machu Picchu) - Cusco
* vstupy do všech památek dle programu
* ubytování: dle programu, ve dvoulůžkových pokojích. Seznam hotelů Vám zašleme na vyžádání
* stravování: snídaně + další stravování dle programu
* odborný česky mluvící průvodce po celou dobu zájezdu
* zákonné pojištění pro případ úpadku

Cena nezahrnuje:
 
* mezinárodní letenku do Santiaga a z Limy (na přání zajistíme podle vašich preferencí)
* osobní výdaje
* spropitné průvodcům (obvykle 5-10 USD za osobu a den) – doporučeno, není povinnost
* zdravotní pojištění a připojištění

Poznámka:
 
Vydejte se v malé partě lidí objevovat skutečné krásy Jižní Ameriky. Čeká Vás zkušený průvodce se skoro 30 letou praxí průvodcování nejnáročnějších klientů, nádherné scenérie nejsušší pouště světa Atacama, kosmopolitní Santiago de Chile, úchvatná andská příroda, nezapomenutelné incké tradice, kultura a památky v Peru.
Zájezd je ideální pro ty, kteří nedělají kompromisy, hodně očekávají, chtějí mít dobré a kvalitní zázemí a profesionálního a zkušeného průvodce.


  

Další termíny


02.05.2018 - 13.05.2018 12 dní od 89 990,- Kč  
20.11.2018 - 01.12.2018 12 dní od 89 990,- Kč  

program zájezdu


Lety do Jižní Ameriky
 
Neděláte kompromisy ani co se týká letecké přepravy? Rozumíme, že každý z nás má jiné nároky a způsoby cestování, proto nabízím letenky pro cestu do Chile a Peru zvlášť.
Můžete si vybrat, jestli chcete letět do Santiaga a zpět z Limy co nejpřímějším letem (s 1 jedním přestupem), nebo zda zvolíte cestu delší, s více přestupy, ale zase levnější. Preferujete pohodlí a rychlost? Pak vám rádi nabídneme lety s premiové nebo business třídě. Chcete si na cestě do Jižní Ameriky udělat nějakou další zastávku? Není nic snazšího než nás kontaktovat a domluvit se na detailech.

  

1. den: SANTIAGO
 Chile

Přivítání na letišti v Santiagu a transfer do vybraného hotelu. Odpoledne nás čeká prohlídka města s nejzajímavějšími památkami Santiaga. Odpoledne návrat zpět do hotelu.

  

2. den: SANTAGO - ATACAMA
 Chile

Po snídani se rozloučíme se Santiagem a odletíme do Calamy, v poušti Atacama. Odtud se vydáme do San Pedro de Atacama skrze pohoří Domeyko. Odpoledne nás čeká výlet do Měsíčního údolí kam pojedete přes Salt Mountain Range a kde se nám naskytnou panoramatické výhledy na Údolí smrti. Nakonec s jedinečným západem sluncem v zádech, se vydáte na cestu zpět do San Pedro. Přenocování.

 Altiplanico Atacama 

3. den: ATACAMA
 Chile

Po snídani se vydáme na slané pláně v poušti, dále nás čeká laguna Chaxa a rezervace Flamingos National Reserve, kde se vyskytují 3 ze 6 druhů plameňáků na světě. Vystoupáme na vysoko položené pláně s lagunami Miscanti a Miñiques. Po obědě si prohlédneme městečko Toconao s půvabným kostelem San Lucas a věž Campanario. Později návrat zpět do San Pedro. Přenocování.

 Altiplanico Atacama 

4. den: ATACAMA
 Chile

Brzy ráno odjedeme ke gejzírům El Taito, které se nacházejí na nejvýše položeném místě na světě a které chrlí vodu jen 1x denně při úsitu, tvoří neobyčejné formace díky minerálům obsaženým ve vodě a vypouštějí vysoké mraky páry nad sebou. Lehký trek v okolí, kde si prohlédneme další místa s velkou geotermální aktivitou. Po snídani budete mít možnost vykoupat se přírodních horkých pramenech. Návrat do San Pedro. Odpoledne výlet do laguny Cejar, nacházející se přímo v srdci slanisek pouště Atacama, s extrémně vysokou koncentrací soli a lithia je koupání v této "vodě" ještě snažší než v Mrtvém moři. Budete mít možnost si tento jedinečný zážitek vyzkoušet a přitom pozorovat nádhernou okolní krajinou. Návrat do hotelu. Přenocování.

 Altiplanico Atacama 

5. den: ATACAMA - LIMA
 Peru

Dnes se rozloučíme s pouští Atacama a přes Santiago si to zamíříme rovnou k oceánu, do hlavního města Peru Limy, kde přenocujeme.

  
   

   

6. den: LIMA - CUZCO - POSVÁTNÉ ÚDOLÍ
 Peru

Po vydatné snídaní (tak jak je v Peru zvykem) se vydáme do Cusca a po příletu přejedeme do Posvátného údolí (Valle Sagrado). Posvátné údolí nese svůj název naprostým právem. Je to skvost. Cestu do Posvátného údolí začneme na Awanacancha, malém komplexu, kde se potkáte s lamou, alpakou a vikuňou a místní nám ukáží, jak se vlna těchto zvířat zpracovává tradičním způsobem.Pak nás čeká opravdový klenot – pevnost Ollantaytambo s městečkem na úpatí kopce. Je to takový malý peruánský „Český Krumlov“ a bude se vám moc líbit. Ubytování bude v hotelu v srdci Posvátného údolí.



  
   

   

7. den: POSVÁTNÉ ÚDOLÍ
 Peru

Dnes nás čeká výlet do lokalit Chincheros, Maras a Moray. V Chincheros, které leží cca 30 km od Cusca a je obklopeno celoročně zasněženými vrcholky hor, se každou neděli odehrávají indiánské trhy, tak jako před mnoha a mnoha lety, to vše na pozadí incké pevnosti Tupac Yupanqui. Poté se přesuneme do „výzkumného zemědělského centra“ Incké říše v Moray, kde si prohlédneme ohromné oválné zemědělské terasy, shlížející na údolí Urubamba. Nakonec nás čeká prohlídka solných dolů z předkolumbovských dob v Maras.

  

8. den: POSVÁTNÉ ÚDOLÍ
 Peru

Dnes budeme moci relaxovat i odpočívat v nádherném prostředí Posvátného údolí. Kdo však bude mít chuť může se vypravit na některou z aktivit např. na výlet do městečka Pisac s pestrobarevnými indiánskými trhy, na archeologické naleziště Tipon, Pikillacta a Andahuaylillas. Jestli ale vyhledáváte trochu akčnější zážitky, můžete se vydat na Ollantaytambo - Cachiccata Quarry trek, výlet na koni (ať už půldenní nebo celodenní), rafting (nebo dokonce kombinace koně + rafting), horská kola, via ferrata nebo paragliding.

  

9. den: POSVÁTNÉ ÚDOLÍ - MACHU PICCHU
 Peru

Na tento den nejspíše napjatě čekáte – vydáte se na cestu k posvátnému Machu Picchu, jednomu z divů světa. Ráno odjezd autobusem k citadele kde Vás čeká komentovaná prohlídka s průvodcem a volný čas na na fotografování a toulky po terasách. Po prohlídce odjezd autobusem do Machu Picchu Pueblo a oběd v místní restauraci. Pozdě odpoledne ubytování v hotelu v Aqua Calientes, které leží pod Macchu Picchu.

Machu Picchu je nejznámějším a nejvelkolepějším archeologickým sídlištěm kontinentu. Skutečný účel a funkce pevnosti Machu Picchu je dodnes předmětem spekulací a debat. Pravděpodobně byla vybudována v letech úpadku za posledních Inků jako pokus o zachování incké kultury. Mohla být také náboženským sídlem, založeným jako pokus znovu vzkřísit inckou nadvládu ohroženou vpádem Španělů. Pevnost nebyla nikdy zmíněna v kronikách vedených španělskými kolonizátory, jež sloužily jako psané archivy dosud nezaznamenané historie Inků. Inkové nikdy neužívali písmo, tak jak jej známe mi, ale tzv. Kipu - uzlové písmo, které je dodnes nerozluštěno, a tak nám všechny podrobnosti incké historie přinášejí jen španělské záznamy. O existenci Machu Picchu nevěděl, kromě několika místních Kečuů, nikdo. Když světoznámou památku objevil v roce 1911 americký historik Hiram Bingham, byl v celém areálu pevnosti sám, doprovázen jen kapitánem peruánské armády a malým indiánským klukem.

  
   

   

10. den: MACHU PICCHU - CUZCO
 Peru

Dopoledne volný program.
Možnost vypravit se na horu Huyana Picchu nebo Machu Picchu Mountain, které obklopují samotnou citadelu a odkud se vám naskytne úchvatný výhled nejen na tento ztracený klenot ale rozsáhlé okolí - horské hřebeny a hluboká údolí.
Pozn: o vstupní povolení je nutné požádat s dostatečným předstihem, ideálně při objednání celého zájezdu.
Více o Machu Picchu a M.P. Mountain si můžete přečíst v našem článku publikovaném na ZDE

Odpoledne odjezd vlakem zpět do Cuzca a ubytování v hotelu.

  
   

   

11. den: CUZCO
 Peru

Dnešní dopoledne bude směs klasického a exklusivního poznávání Cuzca. Začnete naprosto klasicky, i když tak, abyste se vyhnuli davům turistů. Pojedete v protisměru většiny z nich. Začnete ráno prohlídkou pevnosti Sacsayhuaman, která Vás dostane díky mohutným hradbám postaveným s obrovských kamenů. Pak se zastavíte ve svatyni Qengo, kde se konaly krvavé rituály a dopoledne zakončíte v královských lázních Puca Puacara a Tambomachay.

Odpoledne volný čas na individuální poznávání Cuzca nebo oblíbené aktivity jako lekce vaření, výlet na koních, čtyřkolkách atd.

  
   

   

12. den: CUZCO - LIMA / ODLET
 Peru

Dnes se rozloučíme s Cuzcem a odletíme do Limy, odkud se budeme vracet zpět do Evropy, či pokračovat dále fakultativním prodloužením po Jižní Americe.

  

Prodloužení
 Peru

Fakultativně pro Vás připravíme prodloužení pobytu např. s pobytem u jezera Titicaca, přeletem na Nazcou, kombinace s Amazonií, Bolívií atd.

  
   

   

Prodloužení: pobyt v Karibiku: ostrov Aruba
 Aruba

Využijte skvělou možnost odpočinout si po náročném poznávacím programu v Karibiku, na nádherném ostrově Aruba.
Připravili jsme pro vás dva balíčky na 5 nocí, které si ale můžete upravit, pokud si budete přát např. delší/kratší pobyt, jiný hotel a pod.
3* hotel Tropicana Aruba Resort & Casino se snídaní
4* Amsterdam Manor Beach Resort, se snídaní
Ceny zahrnují letenku z Limy na Arubu, transfer a ubytování.

  
   

   

Hotely:


název hotelu:
 

Altiplanico Atacama


Země:
 
Chile
Lokalita: 
Popis: Moderní hotel zařízený v tradičním stylu v oblasti pouště Atacama s nádhernými výhledy do okolní krajiny. Měsíční údolí je vzdálené 15 min. Hotel disponuje internetem, bazénem, lázněmi, rastaurací atd. Pokoje jsou stylově zařízené a mají terasu.
Typ ubytování: hotel
Poloha: Nedaleko přírodní zajímavosti
Úroveň: 4*
Vybavení: 
Sport v místě: 
Sport v okolív: 


  

fotografie hotelu

 




















Nezávazná objednávka zájezdu 02.05.2018-13.05.2018

*Příjmení:
*Jméno:
Titul:
*Obec:
*Telefon:
Fax:
*Email:
*Počet osob:
Cena za osobu ve dvoulůžkovém pokoji - velmi kvalitní 3* hotely (95 990,- Kč)   osob  
Příplatek za vybrané luxusní 4* hotely (23 590,- Kč)   osob  
Dálková letenka Praha - Santiago // Lima - Peru (ekonomická třída) od cca.: (22 000,- Kč)   osob  
Dálková letenka Praha - Santiago // Lima - Peru (business třída) od cca.: (62 000,- Kč)   osob  
Rozšíření: 5 nocí v Karibiku - ostrov Aruba, vč. letenkek / 3* hotel se snídaní od (21 600,- Kč)   osob  
Rozšíření: 5 nocí v Karibiku - ostrov Aruba, vč. letenkek / 4* hotel se snídaní od (32 700,- Kč)   osob  
Cena celkem   Kč 
Pole označená * je nutno vyplnit.
Telefonní číslo uvádějte přednostně mobil.
odeslat


novinky

doporučujeme

Srílanská esence
Srílanská esence
Srí Lanka

18.11.2018-26.11.2018
Dle programu, pravidelná letecká linka

 58990,- Kč
Na vanilkový ostrov za nejkrásnějšími plážemi - Tsarabanjima
Na vanilkový ostrov za nejkrásnějšími plážemi - Tsarabanjima
Madagaskar
Constance Tsarabanjima
25.05.2018-03.06.2018
All inclusive, pravidelná letecká linka

 89090,- Kč
Peru a Bolívie: po stopách Inků a conquistadorů
Peru a Bolívie: po stopách Inků a conquistadorů
Bolívie

13.07.2018-30.07.2018
Se snídaní, Dle programu, pravidelná letecká linka

 106790,- Kč
Pobytový zájezd do srdce Indického oceánu (Palm Paradise Cabanas)
Pobytový zájezd do srdce Indického oceánu (Palm Paradise Cabanas)
Srí Lanka
Palm Paradise Cabanas & Villas Tangalle
29.06.2018-08.07.2018
Polopenze, pravidelná letecká linka

 28990,- Kč